İletişim Bilgileri: (262) 310-6000, info@poscoassan.com.tr

Posco Assan “İŞ’te Eşitiz” Uygulamaları ile Fark Yaratıyor

Türkiye’nin ilk ve tek paslanmaz çelik şirketi olan Posco Assan, sektörünün en çok tercih edilen şirketi olma yönünde öncü ve farklı uygulamalara imza atıyor. Son olarak hayata geçirilen “İŞ’te Eşitiz” uygulamaları ile başta kadın ve engelli çalışanlar olmak üzere tüm çalışanlarına iş ortamında kolaylıklar sağlıyor.


2018 yılında başlattığı Kadın İstihdamı Programı ile kadınların ekonomiye kazandırılmasına katkı sunan Posco Assan, aynı zamanda kanuni sınırların üzerinde engelli çalışan istihdam ediyor.


Bu kapsamda tüm çalışanlara yönelik “İŞ’te Eşitlik” uygulamaları sürdürülüyor. Şirket çalışanlar için; özel atölyeler düzenlemeye başlarken, hamile çalışanlar için süt odası, sağlıklı besin desteği, servis rotalarında düzenleme ve periyodik revir kontrolleri uygulamalarını hayata geçirdi. Engelli ve hamile çalışanlara özel park yeri, yemekhanede geçiş önceliği tanıyan şirket, İş’te Eşitlik Komitesi kurarak her cinsiyet için en az bir çalışan temsilcisi kotası getirdi.

Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir: “En çok tercih edilen şirket olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.”

“İŞ’te Eşitiz” uygulamaları hakkında bilgi veren Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir; “Tüm dünyada kadın istihdamına yönelik bakış açısı değişmekte ve kadınların işgücüne katılımı desteklenmektedir. Kadınların gerek üretimde gerekse yönetimde söz sahibi olması bizim de insan kaynakları ve yönetim süreçlerimizde belli düzenlemeler yapmamızın önünü açtı. Bu uygulamalarımızla toplumsal önyargıların ve görünmez bariyerlerin ötesinde, sağ duyulu, anlayışlı, destekleyici bir çalışma ortamı sağlamaya devam edip, Posco Assan’ın sektörünün en çok tercih edilen şirketi olması yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.

Arzu Kurt: “Posco Assan çalışanlarına değer veren, gelecek vaad eden bir fabrika”

Kadın istihdamı programı kapsamında tavan vinci operatörü olarak çalışmaya başlayan Arzu Kurt, kadın çalışan olarak emeklerinin sonucunda başarı elde etmelerinin kendilerini motive ettiğini söyleyerek, “Posco Assan çalışanlarına değer veren, gelecek vaad eden bir fabrika. Kendim için de güzel bir geleceğe sahip olacağımı düşünüyorum. Şirketimiz de bu yönde bizleri her zaman destekliyor.” dedi.

Pelin Öztire: “Şirketimiz sağlıklı bir yaşam sürmemiz adına pek çok fırsat sunuyor”

Farklı branşlarda spor yapabilmenin birçok firmada lüks olarak değerlendirilmesine rağmen, bunun Posco Assan’da olağan bir faaliyet olduğunu ifade eden Posco Assan Kadın Voleybol Takımı Sorumlusu Pelin Öztire, “Şirketimiz birçok alanda sağlıklı bir yaşam sürmemiz adına pek çok fırsat sunuyor. Bizler de bu fırsatları değerlendirerek hem iş hem de özel yaşantımızda daha sağlıklı bir hayat sürmeye devam ediyoruz.” dedi.

İlkem Ömür Özata: “Hayata geçirdiğimiz her cinsiyet için çalışan temsilcisi kotası ile sektörümüzde bir ilki gerçekleştireceğiz”

Kadın çalışanların yönetimde temsil edilmesi ile ilgili bilgi veren İŞ'te Eşitlik Komitesi Başkanı İlkem Ömür Özata "Tüm çalışanlarımıza eşit fırsatların yaratılması ve kaynaklardan eşit ölçüde yararlanabilmesi için "İŞ'te Eşitlik Komitesini hayata geçiriyoruz. Bu komite ile fırsat eşitliği projelerimizi daha kapsamlı olarak takip edip, cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm çalışanlarımız için sürdürülebilir uygulamalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Komite kurulumu ile eşzamanlı olarak hayata geçirdiğimiz "Her cinsiyet için çalışan temsilcisi kotası” ile sektörümüzde bir ilki gerçekleştireceğiz. Son dönemde kadın çalışanlarımız Vardiya Amirliği ve Birim Müdürlüğü gibi yönetsel pozisyonlarda daha fazla yer almaya başladı. Artan kadın çalışan sayımızla daha aktif projeler gerçekleştirip, kadınlarımızın iş gücüne katılımları ile ekonomik büyümede nasıl fark yaratabildiklerini ispatlayacağız. “İŞ’te Eşitiz” uygulamaları ile Posco Assan’da fark yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.