İletişim Bilgileri: (262) 310-6000, info@poscoassan.com.tr

POSCO ASSAN’DA ÖĞRENME HAFTASI COŞKUSU

1 milyonuncu ton ürününü müşteriyle buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek paslanmaz çelik üreticisi Posco Assan, başarısını çalışanları ve ailelerinin katılımlarıyla gerçekleştirdiği boğaz turuyla kutladı. Çocukları ile etkinliğe katılan çalışanlar İstanbul Boğazı’nda unutamayacakları bir gün yaşadılar.

İlk Gün Endüstri 4.0 Konuşuldu…


Öğrenme Haftası’nın ilk konuşmacısı Endüstri 4.0’ın Türkiye’deki önde gelen isimlerinden ve aynı zamanda TÜSİAD Sanayi 4.0 Çalışma Gurubu Başkanı Ali Rıza Ersoy Endüstri 4.0 hakkında dünyadaki ve Türkiye’deki güncel gelişmeler hakkında bilgiler verirken, tecrübelerini çalışanlar ile paylaştı. Büyük Resmi Görmek etkinliğinde çalışanlar; takım çalışması, motivasyon ve işbirliğine yönelik son derece eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdi. 40 farklı tuvali boyayan çalışanlar, etkinlik sonunda büyük bir tablo yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

İkinci gün Eğitmen Bayram Ünal’ın “Liderin 4 Rolü” konulu sunumu ile başlarken, 4 adımlı öğrenme modeli üzerinde duruldu. Ünal; 4 rolü uzmanlık, yönetim, eğitimci ve iş güvenliği liderliği olarak tanımladı. Etkinliğin takip eden gününde “Etkili Geri Bildirim Verme” konusunda bilgiler veren danışman Evin Doğan, yeterlilik kavramı ve geri bildirim verme teknikleri üzerinde durdu. Günün sonunda ise çalışanlar kendi çaldıkları enstrümanlarla Posco Assan şarkısını seslendirdiler.

Kapanışı Dünya’nın En Etkili 100 Kadın Fütüristinden Biri Olan Ufuk Tarhan Yaptı…


Öğrenme Haftası’nın son gününde iki duayen isim sunum yaptı. “Beni Ne Motive Eder?” sunumuyla HR Dergi Genel Müdürü Alper Toper, “Geleceğin Başarılı İnsan Modeli” sunumuyla ünlü fütürist Ufuk Tarhan yoğun ilgi gördü. Öğrenme Haftası düzenlenen kokteyl ile sona ererken, çalışanlara çekiliş ile kişisel gelişim kitapları hediye edildi.

Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir: “Kendimizi Sürekli Yenilemeliyiz”

Öğrenme Haftası’nı değerlendiren Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir, “Bu yıl ilk kez Posco Assan Akademi olarak düzenlediğimiz etkinlik ile çok değerli konuşmacıları çalışanlarımız ile buluşturduk. Güncel konuların takip edilmesi bizler de dahil tüm çalışanlar içim önemli. Hafta boyunca yönetim ve teknoloji konusunda bilgilerimizi tazeledik, yeni kavramlar öğrendik. Öğrenme Haftası gelişimimiz açısından bir ışık oldu. Öğrenmeyi sadece bu etkinlik ile sınırlandırmamamız gerekiyor. Öğrenme süreci yaşamamız ile birlikte devam ediyor. Kişisel gelişimimiz ve şirketimiz açısından kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve yoğun programları arasında katılım sağlayan tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.