İletişim Bilgileri: (262) 310-6000, info@poscoassan.com.tr

Posco Assan Gönüllüleri 2018’de de işbaşındaydı!

Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi’nde paslanmaz çelik üretimini gerçekleştiren Posco Assan, gönüllülük aktiviteleri ile Kocaeli’ye katkısını sürdürüyor. Şirket; aktivite sayısını 11’e, gönüllü sayısını da 339’a çıkardı. 2017 yılından bu yana her ayın ikinci cumartesi günü Kocaeli ilindeki okulllarda, çocuk yuvalarında veya rehabilitasyon merkezlerinde gönüllülük aktiviteleri gerçekleştiren Posco Assan gönüllülleri, bu geleneklerini 2018 yılında da devam ettirdiler. Şirket 2018 yılında gerçekleştirdiği aktiviteler ile 1.300 saatin üzerinde gönüllülük aktivitesi gerçekleştirdi.

Çocuk Evleri Sitelerinde 3 Etkinlik Birden


Devlet koruması altındaki çocukların misafir edildiği Kassel Şehri Yahya Kaptan Çocuk Evleri Sitesi’nde 2 farklı zamanda etkinlik düzenleyen Posco Assan gönüllüleri; şubat ayındaki aktivitede çalışanlardan oluşan müzik grubu TST Band’ın söylediği şarkılar ile eğlenirken, çocuklara hediyeler takdim ettiler. Haziran ayındaki etkinlikte ise gönüllüler; çocukların yaratıcı zekalarına katkı sağlamak ve iletişim kurmak için birlikte legodan oyuncaklar yaptılar.

Temmuz ayında Gölcük Saraylı Çocuk Evleri Sitesi’nde buluşan gönüllüler, evlerin dış cephelerini boyarken, sitede çocuklar tarafından bakılan sokak hayvanları için mama ve su kapları monte ettiler.

Çevreci Gönüllüler İşbaşında


Çevre konusunda da 2 proje yapan gönüllüler ilk olarak mart ayında Kocaeli Çağdaş Engelliler Derneği işbirliği ile “Bir Fidan Bir Hayat Projesi”ni destekleyerek, Cephanelik bölgesindeki alana 200 adet fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Ağustos ayında Kandıra sınırları içerisindeki Kumcağız sahilinde bir araya gelen 40 gönüllü çevre kirliliği konusunda farkındalık yaratarak toplumun bilinçlenmesi amacıyla sahili temizlediler.

5 Okul ile Gönül Birliği Yaptılar…

Eğitim kurumlarında da aktivite düzenleyen gönüllüler sırası ile; Akmeşe İlkokulu, Çubuklu Osmaniye İlkokulu, Rabak İlkokulu, 28 Haziran İlkokulu’nda öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda eğitim görmelerine sağlamak amacıyla etkinlikler düzenlediler. Bu kapsamda; okulların iç / dış cepheleri boyandı, spor alanları düzenlendi, aydınlatma ile ilgili problemler çözüldü, kitaplıklar yapıldı. Şirket gönüllülük aktivitelerini İstanbul’daki okulda yaptığı çalışmalar ile de devam ettirdi.

Son Aktivitede Engelliler ile Biraraya Geldiler…

2018 yılının son aktivitesini Akmeşe Zihinsel Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştiren Posco Assan’ın gönüllüleri devlet koruması altındaki zihinsel engelli ile biraraya geldiler. Çalışanlardan oluşan müzik grubu TST Band’ın şarkılarına eşlik eden ve eğlenen engelli vatandaşlar, Posco Assan gönüllüleri ile Bocce oyunu oynadılar.

Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir: “Çevreden eğitime, devlet koruması altındaki çocuklardan engellilere toplumun farklı noktalarına dokunduk”

2018 yılında yapılan aktiviteleri değerlendiren Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir; “Her aktivitede daha çok kişiye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler Türkiye için paslanmaz çelik üretirken, bölgemiz için ise farklı değerleri ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. 2018 yılında da toplumun farklı kesimlerine yönelik farklı projelerde gönüllü çalışanlarımız ile biraraya geldik. Gönüllü sayımızı bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 29’a artırarak 339’a çıkardık. Çevreden eğitime, devlet koruması alındaki çocuklardan engellilere toplumun farklı noktalarına dokunduk. Aktivitelerde yer alan çalışanlarımız hem toplum için fayda yaratmanın hem de gönüllü grubumuzun arasında yer almanın mutluluğunu yaşadılar. Posco Assan, bu açıdan bakıldığında yalnızda Kocaeli’nde değil aynı zamanda Türkiye’de farklılık yaratan ve topluma katkı sağlayan bir şirket. Çalışanlarımız ve bizler bu mutluluğun içerisinde yer aldığımız için kendimizi şanslı hissediyoruz. 2019 yılında da bu mutluluğumuzu artırarak devam ettirmek istiyoruz” dedi.